Blog Comments

10 comments
 • Sara Stępień
  Sara Stępień N.D.W.
  Would You say that again, please?
  God
  Of...  more
  July 10, 2016 - 2 like this - Report
 • Sara Stępień
  Sara Stępień N.D.W.
  Why is that so? How does that work?
  God
  The very act of your giving something away causes you to experience that you have it to give away. Since you cannot give to another something you do not now have, your mind comes to a new conclusion, a New...  more
  July 10, 2016 - 2 like this - Report
 • Teresa Maria Zalewska
  Teresa Maria Zalewska Z serca za serce i tłumaczenie dziękuję, Sarenko <3 Życzę Ci wspaniałego tygodnia, wypełnionego subtelnością i pięknem inspiracji oraz radością w ramach samorealizacji.
  July 10, 2016 - 2 like this - Report
 • Sara Stępień
  Sara Stępień Bardzo dziękuję <3 Pięknego, radosnego tygodnia <3
  July 11, 2016 - 1 likes this - Report

Blogs » News » Być, robić, mieć

Być, robić, mieć

 • Ludzie uważają, że jeśli będą "mieli" coś (więcej czasu, pieniędzy, miłości - czegokolwiek), to wreszcie będą mogli coś "zrobić" (napisać książkę, oddać się swej pasji, wyjechać na wakacje, kupić dom, związać się z kimś), co z kolei pozwoli im "być" (na przykład szczęśliwym, zakochanym, zadowolonym).

  W rzeczywistości jednak pojmują to na opak. We wszechświecie, jakim jest naprawdę (w przeciwieństwie do wszechświata twoich wyobrażeń) z"mieć" nie wynika "być" - lecz na odwrót.

  Najpierw "jesteś" - "szczęśliwy", "mądry", "miłosierny" czy inny - a następnie zaczynasz "robić" rzeczy w oparciu o to poczucie - i wkrótce przekonujesz się, że twoje postępowanie przynosi ci to, co zawsze chciałeś "mieć".

  Aby wprawić w ruch ten proces tworzenia (bo tym właśnie jest), zastanów się, co chcesz "mieć", zadaj sobie pytanie, jaki byś "był", gdybyś to "miał" i od razu przejdź do "bycia" takim!

  W ten sposób odwracasz zwyczajową kolejność, a właściwie ją prostujesz - i zamiast iść pod prąd, wpółdziałasz z twórczą potęgą wszechświata.

  Postanowienie z góry, czym pragniesz być, urzeczywistnia to w twoim doświadczeniu.

  Szczęśliwość to stan umysłu.. Jak wszystkie stany umysłu powiela się w postaci fizycznej.

  Wszystkie stany umysłu powielają się.


  N.D.W

  Ale jak można "od razu być szczęśliwym" lub jakimkolwiek - bogatszym czy bardziej kochanym - jeśli nie ma się tego, co potrzebuję, aby tym "być"?

  Najwyższa Osoba Boga
  Postępuj jakbyś był i przyciągniesz to do siebie. Jak postępujesz, takim się stajesz.

  We wszystkim, co robisz, miej szczere intencje, bo wszelkie dobro  zostanie zaprzepaszczone. Nie dlatego, że Ja cię "wynagrodzę".
  Jak wiesz Bóg nie "nagradza", ani nie "karze". Ale Powszechne Prawo wymaga zjednoczenia się ciała, umysłu i ducha w jedności myśli, słowa i czynu, aby mógł dopełnić się proces tworzenia.
  Umysłu nie da się zwieść. Jeśli nie jesteś szczery, twój umysł to wie i koniec. Nie pomoże ci w twórczym procesie. Można oczywiście pominąć umysł - ale tak będzie o wiele trudniej. Można zażądać od ciała, aby robiło coś, w co umysł nie wierzy, i jeśli ciało będzie dostatecznie wytrwałe, umysł wyzbędzie się uprzedniej myśli i zacznie tworzyć Nową Myśl. Kiedy masz już na jakiś temat Nową Myśl, jesteś bliski urzeczywistnienia tego, jako trwałego składnika twojej istoty i przestaje być to tylko gra.

  Lecz to ciężkie zadanie inawet wtedy czyny muszą być szczere. Wszechświatem nie da się manipulować, inaczej niż z ludźmi.
  Trzeba zachować delikatną równowagę. Ciało robi "coś", w co umysł nie wierzy, mimo to umysł musi dodać niezbędnej szczerości, bez której czyny ciała się nie powiodą.
  N.D.W.

  Jak umysł może zdobyć się na szczerość, skoro "nie wierzy" w to, co robi ciało?


  Najwyższa Osoba Boga
  Usuwając egoistyczny czynnik osobistej korzyści.Umysł może nie zgodzić się z tym, że czyny ciała przyniosą ci to, o co zabiegasz, niemniej raczej nie będzie wzbraniał się przed uznaniem, że przez ciebie Bóg obdarzy dobrem innych ludzi. Dlatego to, co wynierasz dla siebie, daj drugiemu.

  N.D.W.
  Mógłbyś to powtórzyć?

  Najwyższa Osoba Boga
  Naturalnie.
  To, co wybierasz dla siebie, daj drugiemu.
  Jeśli postanawiasz być szczęśliwy, spraw, aby drugi był szczęśliwy. Jeśli wybierasz zamożność dla siebie, spraw, aby drugi był zamożny. Jeśli pragniesz więcej miłości w swoim życiu, spraw, aby drugi zaznał więcej miłości.

  Postępuj szczerze - nie dla własnej korzyści, lecz dlatego, że naprawdę życzysz tego drugiemu - a wszystko co dasz, wróci ci się.

  N.D.W. Dlaczego? Jak to się dzieje?


  Najwyższa Osobna Boga
  Sam akt oddania czegoś sprawia, że doświadczasz posiadania tego w pierwszej kolejności. Ponieważ nie możesz obdarzyć drugiego tym, czego sam nie posiadasz, umysł dochodzi do wniosku, tworzy Nową Myśl - mianowicie, że musiusz to mieć, gdyż inaczej, nie mógłbyś tego oddać. Staje się to zalążkiem nowego doświadczenia. Zaczynasz takim "być". A kiedy zaczynasz "być" takim, uruchamiasz najpotężniejszą machinę twórczą we wszechświecie - swoją jaźń.

  Czym jesteś, to tworzysz.

  Okrąg się zamyka, a ty możesz coraz więcej urzeczywistnić tego w swoim życiu. Objawi się to w twoim doświadczeniu.

  Oto wielki sekret życia.

  "Rozmowy Z Bogiem" fragmenty
  Neal Donald Walsch